A kde to seženu ?

Já vítám, že součástí výzvy je i omezení živočišné produkce, protože ta má s ekologií taky hodně společného, i když se o tom nemluví tolik. Je ale vidět, že si to spousta lidí uvědomuje a svou spotřebu v tomhle ohledu omezuje, z toho mám velkou radost !

Protože se rostlinně stravuju už nějaký ten pátek, pamatuju doby, kdy bylo skoro umění sehnat recepty na dobrá rostlinná jídla a nějaké speciálnější rostlinné alternativy živočišných produktů. To už je dávno pryč, ale spousta lidí to moc neví. Od kolegů, kteří přemýšlí nad omezením živočišných produktů, proto nejčastěji dostávám otázku: „A kde to seženu?“ :). Jsem ráda, že poslední dobou už často odpovídám „Skoro v každým supermarketu“.

Samozřejmě trochu záleží na tom, co potřebujete sehnat, ale je pravda, že každý běžný supermarketový řetězec u nás má nějakou nabídku rostlinných produktů – od rostlinných mlék a jogurtů, přes smetany do kávy, kysanou smetanu, pomazánky,  alternativy uzenin, mas, burgerů, sýrů a v Globusu seženete třeba i rostlinný kaviár (je výborný) nebo na Rohliku rostlinnou alternativu klobásy (Maďarská uzená klobása). Skvělá nabídka rostlinných jídel je i v drogerii DM.

Vypisovat tu všechno nebudu, i když jako gurmán bych se snadno nechala unést, ale pro zájemce můžu doporučit FB skupinu Vegapo, kde najdete tipy na nové rostlinné produkty v obchodech, různé akce nebo tam můžete položit tu slavnou otázku – Kde to seženu ? 🙂

https://www.facebook.com/groups/vegapo/

Všem díky a hodně stěstí !

Sdílet