A proč bych to měla dělat? aneb Důvody proč ANO

Svět bude takovým, jaký si ho uděláme. Pokud se k němu a k sobě navzájem budeme chovat jako necitelný hovada, který jenom berou a nic nedávají, nejen, že se k nám ostatní lidé dříve či později otočí zády, ale taky nebudeme mít brzy z čeho brát. A tak je třeba přestat řešit hlouposti – aspoň na internetu a sociálních sítích, kde j nejdůležitější to, kolik lidí nás sleduje a dává nám srdíčka k fotkám a příspěvkům – a začít opravdu něco dělat. Nemlčet a konat. Nevést jen hloupé řeči o tom, jak bychom věci rádi změnili, ale skutečně pro tu změnu něco udělat. A i ten nejmenší krůček, který učiníme, může být – a taky je – velmi zásadní.

Já osobně se snažím žít o nejvíc eko, neplýtvat jídlem – nakupuju jen tolik, kolik v přijatelném čase dokážu zpracovat, případně ty dané potraviny můžu dát do mrazáku – a zanechat po sobě co možná nejmíň bordelu. Mimo jiné už roky používám menstruační kalíšek v kombinaci s kalhotkama, protože co si budem z tohohle je bordelu fakt mrak – o tom vám napíšu třeba někdy jindy, když byste chtěli.

A protože mi není jedno, co tu po sobě zanecháma  jaký svět připravím pro naše děti, vnoučata a možná i pravnoučata snažím se, aby můj dopad byl co nejmenší. Přála bych si totiž, aby i další generace, které přijdou po nás, mohli takhle po večerech vysedávat na vesnici u ohně, kochat se západem slunce a dejchat čerstvej vzduch.

Sdílet