Minimum odpadu

Odmítejte a nenakupujte nové věci. Když už musíte, tak nakupujte méně. Staré věci opravte nebo pro ně najděte nové využití a pokud už se opravdu na nic nehodí, tak je zrecyklujte.

Přijmout výzvu

Vyberte svou obtížnost

Recyklování odpadu

Snižte množství odpadu důslednou recyklací, kompostujte.

Přijmout výzvu

Bez obalových plastů

Doma vše recyklujte a nekupujte věci v plastových obalech a sáčcích.

Přijmout výzvu

Zero waste

Bezodpadová domácnost, kreativita a důsledné plnění hesla “5R”.

Přijmout výzvu

Registrace do Ekovýzvy

Minimum odpadu

Vytvořte si účet, blogujte a sdílejte zážitky ze své EKOvýzvy.

Průvodci výzvou

Ondřej a Zuzka

Zuzka: Zero-waste výzva mě zaujala, protože se zajímám o zdravý životní styl a ráda podporuji podobné projekty. Jsem 5 let veganka, snažím se omezit používání palmového oleje, spotřeby vody a celkově žít co nejvíce ekologicky. Je to tedy pro mě jedna z dalších výzev, kterou chci přijmout do svého života jako normu. Ondřej: Do výzvy jsem se přihlásil, protože se snažím neustále přemýšlet o důsledcích našeho životního stylu. Ze všech výzev mě zaujala nejvíc tato, protože díky ní budu mít možnost vyzkoušet, co a jak je potřeba udělat, aby člověk minimalizoval produkci odpadů. Na začátku dubna nás navíc se Zuzkou čeká cesta do Maroka, takže věřím, že to bude pro lidi, kteří výzvu sledují, ještě zajímavější.

Zobrazit profil

Rudolf Kalaš

Plast je past. Nejen pro nás, ale pro všechny živočichy na této planetě. Recyklujeme ho jen málo a větší část plastu končí na skládkách, ve volné přírodě a v mořích. Nejlepší je plast vůbec nebrat domů. A o to se ve své výzvě i pokusím.

Zobrazit profil

Co se děje v Ekovýzvě?

Chcete vědět více?

https://incien.org/ http://bezobalu.org/ https://mapa.reduca.cz/